Gyengénlátóknak
iskolalogó

Eötvös József Evangélikus Gimnázium, Egészségügyi és Művészeti Szakgimnázium

9400 Sopron, Deák tér 51 • • 06-99/311-767 • 06-20/824-6050

Handler nyelvi verseny

Képtalálatok a következőre: angol németA Soproni Szakképzési Centrum Handler Nándor Szakképző Iskolájának nyelvi munkaközössége a 2019/2020. tanévben is meghirdette megyei angol és német nyelvi versenyét a szakgimnáziumok 9-10. évfolyama számára.

A verseny első, írásbeli fordulójára november 25-26-án került sor iskolánkban, ahol Molnár Anna Zsuzsa, Pinke Flóra, Szőke Dorina (9.b; angol nyelv), Kovács Míra (10.b; angol nyelv), Akácos Anna, Bencsics Regina, Polyák Norina, Wurdits Laura (9.b; német nyelv), Akácos Kíra, Simon Gabriella (10.b; német nyelv) tanulók képviselték intézményünket.

A verseny szóbeli fordulója 2020. február 1-jén zajlott, amire kategóriánként a tíz-tizenkét legeredményesebb tanuló kapott meghívást, köztük Szőke Dorina, Kovács Míra, Akácos Anna, Polyák Norina, Wurdits Laura, Akácos Kíra és Simon Gabriella. A döntőben végül hárman képviselték iskolánkat, ahol irányított beszélgetés és a „Kedvenc ünnepem” témakörben készített prezentáció keretében mérték össze tudásukat versenyzőtársaikkal.

A versenyre Fellner Anett, Gyura Zsófia és Király Judit tanárnő segítségével készültek tanítványaink, és szép eredménnyel végeztek. Szőke Dorina (9.b; angol) 1., Akácos Anna (9.b; német) 6., Akácos Kíra (10.b; német) 5. helyezett lett.

Gratulálunk minden versenyzőnek!

A nyelvi munkaközösség