2023. január 16.

Iskolánk kiemelt figyelmet fordít a környezetvédelemre, ennek jegyében már évek óta szelektíven gyűjtjük a hulladékot. 

Egy idő után a használt sütőolaj is hulladékként végzi, azonban egyáltalán nem mindegy, hogy milyen módon szabadulnak meg tőle az egyes háztartások. Amennyiben élővízbe jut, az olaj kiemelten károsítja az élővilágot, ezért szelektív gyűjtése különösen fontos. 

2023-tól iskolánk is csatlakozott a CseppetSem programhoz, és ennek köszönhetően az erre a célra rendszeresített gyűjtőben helyezhetjük el a használt sütőolajat. Fontos megjegyezni, hogy más rendszerekkel ellentétben a CseppetSem program gyűjtőibe nem önteni kell az olajat, hanem kényelmesen, PET palackba gyűjtve tudjuk belehelyezni. 

A 240 literes, feltűnő sárga színű gyűjtőt az iskola udvarában találhatjuk meg. 

Köszönjük, ha használod!

  • 1% kampány
  • ELTE Origó Nyelvi Centrum
  • Regisztrált Tehetségpont

Közérdekű információ

Ezúton hívjuk fel mindenki figyelmét arra, hogy intézményünkben DEFIBRILLÁTORRAL FELSZERELT ÉLETMENTŐ PONT működik a portán!