2024. március 13.

Az Országos Mentőszolgálat fontosnak tartja, hogy középiskolásoknak és civil embereknek elsősegélynyújtási oktatást tartsanak, ahol elsajátíthatják és gyakorolhatják az életmentés alapfogásait. A mentőszolgálat munkatársai iskolákban, munkahelyeken, szakmai napokon, valamint pályaorientációs napokon mutatják be az újraélesztés alapjait. Ebből az alkalomból látogatott el iskolánkba Csillag Zoltán, az OMSZ mentőtechnikusa, akitől egy újraélesztési gyakorlatot láthattak iskolánk tanulói.

Az OMSZ jóvoltából ingyenes képzéseken vehetnek részt azok, akik szeretnék megtanulni, átismételni vagy elsajátítani a legfontosabb elsősegélynyújtási ismereteket. A Hősképző tanfolyamra minden hónap első hétfőjén (kivéve ünnepnapokon) 15 órától 17 óráig várják az érdeklődőket, előzetes regisztráció nélkül a megyeszékhelyeken.

A HŐSképző nevű programnak köszönhetően jelentősen javulnak a közterületeken bajbajutottak túlélési esélyei. 

 

  • 1% kampány
  • ELTE Origó Nyelvi Centrum
  • Regisztrált Tehetségpont

Közérdekű információ

Ezúton hívjuk fel mindenki figyelmét arra, hogy intézményünkben DEFIBRILLÁTORRAL FELSZERELT ÉLETMENTŐ PONT működik a portán!